הנמר שבפנים - שיטה שנותנת לכל אחד את הכלים להיות מה ומי שירצה להיות...

נעים להכיר, שמי ארז אהרוני, בעל ואבא במשרה מלאה, ו"על הדרך" גם מאסטר באומנויות לחימה. בעשור החולף פיתחתי שיטה, שמביאה את עקרונות העבודה באומנויות לחימה בשילוב עם כלים פסיכולוגיים ורוחניים לעולם המנטאלי והרגשי ופותרת בזמן קצר של 3 חודשים, בעיות שאנשים סוחבים שנים. משתמשי השיטה מעידים על שיפור משמעותי באיכות החיים ושינויים משמעותיים בהרגלים בכל גיל ומצב.

שיטת "הנמר שבפנים". איך נולדה? במה, מי ואיך היא מטפלת? 

אז אמרנו, מאסטר באומנויות לחימה ועוסק בתחום זה כבר 35 שנה בכללם 25 שנה גם כמדריך ומאמן. התחום המרכזי שלי באומנויות הלחימה הוא הטאקוונדו. החזקתי במשך 20 שנה בתואר אלוף ישראל והשגתי מקום חמישי באירופה במשקל כבד. הייתי חבר הסגל האולימפי המורחב בישראל ואף אימנתי את נבחרת ישראל לתקופה קצרה.

בגיל 21 פתחתי את מועדון "טייגרס טאקוונדו" שפועל בצורה נהדרת והספורטאים שלו מגיעים לרמות הגבוהות בעולם. לאחר הכנה מקצועית מצוינת, בתחילת דרכי כמאמן, יצאתי עם ספורטאי המועדון לאליפות אירופה לקדטים. הציפייה שלי ושל הספורטאים הייתה לשתי מדליות לפחות. אתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם את האכזבה העמוקה כאשר כל ספורטאי המועדון שהשתתפו באליפות הזו, הפסידו בקרב הראשון. זו הייתה תחרות מאד טראומטית לכולם: למתאמנים ובני משפחותיהם וגם לי כאב...

הכל לטובה – גם ההפסד הכואב

ההפסד הזה והכאב הגדול מאד הביאו אותי להבנה שיש היבט מנטאלי שמתלווה להיבט הפיזי. עם התובנה הזו התחלתי לאסוף ידע הקשור לחלק המנטאלי שבאימון הספורטאים. עם הזמן מצאתי את עצמי משתמש בכלים שרכשתי במישור המנטאלי/פסיכולוגי/טיפולי בכדי לעבוד, לאמן ולהכין את המתאמנים שלי לקראת תחרויות, בזמנן ולאחריהן.

העבודה המנטאלית שהתלוותה לאימוני הטאקוונדו נעשתה יותר ויותר משמעותית. בתור אוטודידקט, אני כל הזמן לומד, חוקר ומרחיב את הידע והכלים שלי בתחומי הפסיכולוגיה (CBT, NLP,(MCT, מדעי המוח, מיינדפולנס ומגוון דיספלינות בעולם אומנויות לחימה והספורט המקצועני. בהתחלה, הייתי משתמש בידע שלי בכדי לקדם ולהעצים את המתאמנים שלי. ועם הידע, בא התיאבון... והמשכתי ללמוד ולהעמיק בתחום יותר ויותר. ככל שהעמקתי והרחבתי בלימודים, מצאתי חיבור הולך וגדל לחלק הזה של האימון הריגשי מנטאלי וכך רק הלכה וגדלה תחושת השליחות הזו ,לעזור לאנשים, לילדים ונוער, בכל כוחי, להנות מחיים טובים, מאושרים, ומיטיבים עם הסביבה ככל האפשר.

עם הידע הרב שיש לי באומנויות לחימה ובשילוב הידע שצברתי מתחומי הפסיכולוגיה וחקר המוח, יצרתי, בעזרתן של שתי נשים יקרות ומשמעותיות: דנה, אחותי הצעירה שהיא פסיכולוגית קלינית, וזוגתי היקרה ענבל, אשת חינוך מהמעלה העליונה שעוסקת בחינוך מיוחד, הוראה מתקנת, וחינוך אנתרופוסופי, שיטה שלמה לאימון מנטאלי, שנקראת "הנמר שבפנים".

IMG_0251.JPG

מהי שיטת "הנמר שבפנים"?

שיטה לאימון מנטאלי הוליסטי שמשנה את הדרך בה אדם תופס את עצמו ואת הסביבה שלו. הדרך בה הוא חושב, מקודד ומניע רגשות, מתנהג ותופס את עצמו ואת הסביבה שלו. בשיטת "הנמר שבפנים" ישנן תוכניות אימון המעניקות כלים פשוטים ופרקטים שכל אחד יכול להבין ולהתאמן בעצמו, וכשאני אומר כל אחד, אני מתכוון לכך שהשיטה מתאימה לכולם: ילדים, בני נוער ומבוגרים.

תוצאות גבוהות בזמן קצר

אחד היתרונות הבולטים של השיטה והכלים המצוינים והפרקטיים שלה, הוא קבלת תוצאות גבוהות בזמן קצר. בשונה מטיפולים פסיכולוגיים בנושאים מורכבים, שלוקחים לא פעם חודשים ושנים של טיפול. בעזרת השיטה, אנשים שכבר התנסו בטיפול פסיכולוגי ארוך מצליחים במספר מועט של פגישות, ללמוד ולהפנים את הכלים ולפתור את הקושי שמלווה אותם שנים. השיטה מתאימה מאד גם למאותגרי קשב וריכוז בכל גיל.

אנשים שסוחבים בעיות של שנים, מצליחים בעזרת תוכניות האימון להשתחרר מהבעיה בתוך 3 עד 4 חודשים. הלקוחות בקליניקה עוזבים כשחיוך גדול של אושר על פניהם ולא פחות חשוב, בתוכם.

אני לא מוצא מנוחה עד שהמתאמנים השיגו את שביקשו ורואים שיפור מאסיבי, ולא פחות חשוב שיפור מתמשך באיכות חייהם.

באילו קשיים ובעיות עוזרת השיטה?

השיטה מסייעת ומטפלת כמעט בכל קושי ובעיה שניתן להעלות על הדעת: קשב וריכוז, לחץ מתמשך, בטחון עצמי נמוך, היעדר כישורים חברתיים, חרדות ביצוע, פרפקציוניזם, אימפולסיביות, ובכלל אם נראה שאבדה הדרך... השיטה עובדת בצורה יוצאת מהכלל בכל מצוקה שמגיעה לפתחה.

האם השיטה עוזרת לתמיד?

שיטת "הנמר שבפנים" נותנת כלים שהופכים לדרך חיים ולכן, השינוי נשאר כל עוד האדם בוחר בזה. ברירת המחדל משתנה כשהמוח בשיטה זו מחווט מחדש תוך שהוא מוחק את הישן.

במבט לעתיד

בימים אלו ממש, אני מקדיש זמן ומשאבים לבנייה של תוכנית נוספת וחדשה שכולה אומנות לחימה מנטאלית מ-א' ועד ת'. תוכנית שעובדת על בנייה וחיזוק החוסן הפנימי של האנשים עד לרמת מאסטר מנטאלי. ממש המקבילה המנטאלית של אומנויות הלחימה בשילוב עדין עם הדרך הפיזית שלהן. 

במקביל ולאור הביקוש העצום ל"נמר שבפנים" במערכת החינוך, בניתי קורס הכשרה למאמנים ומורים בשיטה זו, בתקווה שכך נגיע ונעזור לכמה שיותר ילדים בכל הארץ!